שמיכה קרמית מחיר

שמיכות קרמיות למיגון תעלות פח

תעלות פח לשחרור עשן נמצאים לא רק במבני תעשייה, בתנורים ובמטבחים תעשייתיים, אלא במבנים רבים המוקמים בישראל מכל הסוגים, ישנן תעלות פח שנועדו לשחרור עשן, למעבר אוויר צח, למיזוג אוויר, למנדפים ועוד.

הבעיה הבטיחותית של תעלות הפח טמונה בדיוק בהיותן נתיבים למעבר אוויר, כלומר למעבר אש, עשן וגזים רעילים הנוצרים בשריפה, ומכיוון שהן חוצות את הבניין על חלליו השונים, ישנה סכנה מוחשית של התפשטות. אחד הפתרונות לסוגיה זו הן שמיכות קרמיות.

מהי שמיכה קרמית?

שמיכות קרמיות הן פתרון נפוץ מאוד וזול יחסית לעיטוף של תעלות פח. למעשה שמיכות אלו המורכבות מצמר קראמי עמיד בפני טמפרטורות גבוהות מאוד ואש, מצויות מזה שנים רבות במבנים תעשייתיים שבהם קיימים תנורים, מנדפים וכדומה. היריעות עצמן מגיעות בעוביים שונים, החל מחמישה מילימטרים ועד לעשות מילימטרים, ובשל עמידותן לאש הן משמשות בין היתר ברכיב מרכזי בבידוד לתעלות המיועדות לפינוי עשן. על כן, תקנות הבטיחות באש של רשות כיבוי האש מחייבות התקנות שמיכות קרמיות במרחבים שונים, על מנת לקבל רישיון עסק ואישורי אכלוס למבני מגורים.

שמיכה קרמית מחיר

כאמור, אחד היתרונות הוא שבשוק מוצע עבור שמיכת בידוד קרמית מחיר זול יחסית ומשתלם יותר מאצעי מיגון פסיבי אחרים, ויתרון נוסף שלהן טמון בגמישות גבוהה לעיטוף תעלות גם במקומות שהגישה אליהם מוגבלת. דוגמא לכך היא יריעות קרמיות של פיירוסקט, בעלות תקן UL ותקן ASTM 2336, לפי הדרישות של מכון התקנים הישראלי. במערכת זו עוטפים את תעלת הפח בשתי שכבות של יריעות קרמיות, וכאמור היא גמישה מאוד ומאפשרת עיטוף גם במקומות שקשה לגשת אליהם.

עמידה בתקנות התכנון והבנייה

תקנות התכנון והבנייה, ביחד עם סדרת התקנים 1001, מחייבים למגן ולאטום תעלות פח למניעת התבקעות שלהן והתפשטות של חומרים מזהמים במבנה, וזאת על ידי אטימה עם דמפרים או מיגון בפני אש לשעתיים. המיגון יכול להיות מבוצע הן על ידי יריעות קרמיות, והן על ידי לוחות פיירבורד. לפרטים נוספים על שמיכה קרמית – מחיר, סוגים, עוביים ואפשרויות יישום.

לקבלת ייעוץ מקצועי ולהזמנת שירותינו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרומיגון בטלפון 03-9046041.

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.