צבע מעכב בעירה

תפקידו של צבע מעכב בעירה

צבע מעכב בעירה הוא חלק מאמצעי מיגון האש הקיימים במבני מגורים, משרדים, מוסדות, מבני מסחר ועוד. בדרך כלל, צבעים הינם דליקים ומשחררים בעת בעירה חומרים רעילים, אולם צבעים מעכבי בעירה פועלים באופן שונה. הרכב הכימי מייצר בזמן שריפה תגובה התורמת לבידוד האש או להפסקתה, דב חשוב במיוחד להגנה על תכולת המבנה, על רכיביו השונים וכמובן על חיי אדם.

למעשה ישנם סוגים שונים של צבעים מעכבי בעירה, המדכאים את העשן ומגוננים מפני שריפה. ניתן ליישמם על גבי שורה ארוכה של מרכיבים וחומרים למשל רכיבים מברזל ומתכות אחרות, קירות ותקרות גבס, קירות ורצפות עץ, טקסטיל ועוד. יחד עם זאת, מאחר שכל צבע פועל באופן שונה, ישנה חשיבות גדולה להתאמתו אל החומר, אל מיקומו במבנה, אל ייעוד המבנה ולמטרות נוספות.

 

צבע מעכב בעירה

כך למשל, ישנם צבעים תופחים ייעודיים לעיכוב בעירה, המסוגלים להגן מפני אש וכוללים לא מפעם מחזקים אורגניים על בסיס מים. צבע כזה יכול לשמש למשל לציפוי של קונסטרוקציות ולוחות מעץ, שכן בשעה שפורצת שריפה הוא מייצר תגובה כימית שקולטת את החום ומביאה לשחרור גזים המאטים את שרשרת התגובות של הבעירה, לרבות שחרור הגזים הרעילים והחונקים לאוויר. בנוסף לכך, ישנן משחות בצבעים שונים שהינן אלסטיות ומשמשות בין היתר לאיטום של מעברי אש ולציפוי תעלות כבלים, וכן לכות שקופות דקורטיביות המעכבות בעירה של עץ.

איך בוחרים צבע מעכב בעירה? או יותר נכון מה עליכם לבדוק:

  1. בראש ובראשונה, הצבע חייב לעמוד בדרישות של התקן הישראלי 755,
  2. דרישות של התקן הישראלי 921 הנוגעות ליישומו באזורים שונים של מבנים שונים.
  3. האם החומר ידידותי לסביבה ועומד בתקנים בינלאומיים מחמירים,
  4. קצב שחרור כימיקלים, שמנים וכדומה.

לפרטים נוספים בנושא, לקבלת ייעוץ מקצועי ולהזמנת שירותינו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרומיגון בטלפון 03-9046041.

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.