פרקטים נגד אש

ומה התו תקן של הפרקט שלכם כנגד מיגון אש?

טיפול בפרקטים נגד אש

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים בוחרים בפרקטים מעץ לעיצוב הבית. הפרקטים מעניקים לבית נגיעה טבעית, חמימה וכפרית, ומשרים אווירה נעימה ואף יוקרתית.

יחד עם זאת, הפרקטים עשויים מסוגים שונים של עצים, החל באורן, דרך איפאה ועד לבוק, ובהיותו חומר גלם טבעי, העץ גם רגיש למפגעים שונים. כך למשל, העץ נוטה לסבול מרטיבות המצטברת, ממזיקים העלולים לכרסם בו, משינויי טמפרטורות קיצוניים, וכמובן גם מאש. לכן העצים האיכותיים של הפרקטים מטופלים כנגד מזיקים ולהקניית עמידות רבת שנים, אולם יש לדאוג גם לנושא הבטיחות באש.

כידוע, עץ הוא חומר דליק ביותר, ורצפת הפרקט מתלקחת במהירות ולכן קשה להשתלט על האש , על כל המשתמע מכך מבחינת נזקים אפשריים לבית עצמו, לתכולת או חלילה לגוף ולנפש.

כדי לשמור על בריאותכם ובני משפחתכם, יש להביא את הפרקט לעמידה בתו התקן הישראלי 921, העוסק בעמידות כנגד עשן ואש. התקן הזה מגדיר בין היתר את השימושים האפשריים לציפויי רצפה, וזאת בהתאם לתגובות בשריפה, לאזור ההתקנה במבנה, לייעוד המבנה ועוד. יש לציין כי קיימים תקנים נוספים שאינם קשורים ישירות לבטיחות באש, ביניהם תקן E1 העוסק ברמת הפליטה של פורמלדהיד, תקנים העוסקים במידת ההתנפחות של פרקטים, ועוד.

פרקטים נגד אש

פרקטים נגד אש – מה זה אומר?

כאשר מדברים על פרקטים נגד אש מתכוונים למעשה ליישום חומרים מעכבי בעירה ייעודיים לעץ. מדובר בחומרים המאטים ומונעים את התרכבות העץ עם החמצן בטמפרטורה גבוהה, ואת התגובה הכימית המביאה לשחרור גזים רעילים.

בין היתר, ניתן להשתמש בחומר שמתיזים ומספיגים על פרקטים שנמצאים מחוץ ובתוך הבית, וגם להשתמש בלכה שקופה דקורטיבית הפועלת בתור מעכב בעירה. למעשה, ישנה שורה ארוכה של חומרים המשמשים לעיכוב בעירה בפרקטים וברכיבי עץ נוספים של המבנה.

מדובר במוצרים של יצרניות שונות, המוצעים בטווח נרחב של מחירים, אך מה שחשובה לוודא הוא שהחומר עומד בתקן 755, העוסק בחומרים שונים כמעכבי בעירה בהתאם לבדיקות המבוצעות במעבדות מאושרות.

לפרטים נוספים על מיגון פרקטים נגד אש, לקבלת ייעוץ מקצועי ולהזמנת שירותינו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרומיגון בטלפון 03-9046041.

 

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.