סגירת תפרים נגד אש

סגירת תפרים נגד אש

חברת פרומיגון פרויקטים מובילה את תחום מיגון האש הפסיבי בענף הבנייה בארץ, ומעמידה לרשות לקוחותיה שורה ארוכה של פתרונות לרבות מיגון פלדה, מיגון תעלות, וילונות חסיני אש, סגירת תפרים נגד אש, ועוד. לאורך עשרות שנים צברנו ידע הנדסי מעמיק וניסיון רב שמחזיקים צוותי העבודה המיומנים של חברתנו, בעוד המחלקה ההנדסית מכינה מפרטי ביצוע מלאים.

חשיבותה של סגירת תפרי התפשטות

תפרי התפשטות הם למעשה מרווחים מתוכננים מבעוד מועד, אשר תפקידם למנוע היווצרות סדקים עקב תנועות של הקרקע, וכן התרחבות והתכווצות של קירות הבטון. סדקים אלו יוצרים בעיות חמורות כגון חדירת רטיבות למבנה, פגיעה בחוזקו ויציבותו, וכדומה, ולכם יש לתכנן את התפרים מראש וגם לאטום אותם. אכן, גם התפרים עלולים להביא עם הזמן לחדירת רטיבות ואוויר למבנה, ויש לבצע איטום מקצועי ולבדוק אותו מעת לעת. האיטום עצמו צריך לבצע עם חומר גמיש שמסוגל לעמוד בלחצים של התרחבות והתכווצות, וכמו כן עליו להיות כמובן עמיד בפני מים. מעל חומר זה מיישמים לא פעם אלמנטים נוספים, כגון יריעות ביטומניות. בתוך כך, יישנה חשיבות לתכנון וייצור של תפרי התפשטות, המעניקים גם הגנה מפני התפשטות שריפות.

סגירת תפרים נגד אש

איטום נגד אש

כאמור, סגירת תפרים נגד אש מצריכה שימוש בחומר איטום אלסטי, העומד בדרישות התקנים הבינלאומיים ובפרט הישראלי, כלומר בעל עמידות של שעתיים לפחות בפני אש ועשן. לרוב מדובר בחומרים המגיעים בתצורה של שפכטל, שאותם מיישמים על התפר והם שומרים על רמה גבוהה במיוחד של גמישות לאורך זמן. כמובן, יש לוודא כי החור מתאים למטרה שלשמה מייעדים אותו, למשל עבור תפר התפשטות, קיר מסך, תפר סייסמי וכיוצא בזאת. יש לציין כי לצד חומרים אלו קיימות גם יריעות סרמיות להגנה מפני אש, המבודדות ואטומות גם ממים ועשן, אותן מעגנים לרצפות בטון. הן בעלות יכולות לתנועה אנכית ואופקית, שוב עם הגנה של שעתיים לפחות. מלבד זאת, קיימים פתרונות נוספים עבור סגירת תפרים נגד אש, ואנשי המקצוע שלנו ישמחו לספר לכם עליהם.

לפרטים נוספים בנושא, לקבלת ייעוץ מקצועי ולהזמנת שירותינו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרומיגון בטלפון 03-9046041.

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.