סגירת פתחי אש

סגירת פתחי אש באמצעים שונים

ניהול פרויקטי מיגון אש פאסיביים, מחייבים מקצועיות לצד יצירתיות, אנחנו בפרומיגון.

מעמידים לרשות לקוחותיה מגוון רחב של פתרונות למיגון פתחים, אותם מתכננת מחלקת ההנדסה שלנו מול הגורמים הרלוונטיים, לצד ביצוע צוות מיומן ומנוסה ביותר.

אנחנו פועלים ומיישמים את  תקנות התכנון והבנייה, וכן דרישות הכבאות ומכון התקנים, הקובעות כי מיגון אש פאסיבי מחייב  איטום בפני אש לזמן של עד שעתיים, וזאת עבור כל פתח שנחשף לאזור אש.

הפתרונות השונים של סגירת פתחי אש נותנים מענה הן למעבר אש ועשן בין חללים אופקיים במבנה, והן למעבר אנכי בין הקומות.

סגירת פתחי אש

מהי סגירת מעברי צנרת וכבלים

אנחנו מיישמים 3 אמצעים מיגון לסגירת מעברי צנרת וכבלים:

  • MCT המקורי : את מיגון הפתחים ניתן לבצע בעזרת מערכות וחומרים שונים, ביניהם מערכת MCT, חומרים אלסטיים עמידים בפני אש ועשן, ועוד. כך לדוגמא, מעברי MCT מאפשרים מעבר של כבלים וצנרת בין חללי המבנה, דרך הקירות, אל מרחבים מוגנים.

    מערכות MCT  הן מערכות בעלות צורות שונות וקטרים שונים, היוצרות איטום מוחלט תוך מעבר של כבלים וצנרת. המערכות בעלות אישור של פיקוד העורף, מספקות עמידות לאש של 120 דקות, וניתן להשחיל בתוכן את הכבלים והצינורות באופן יעיל ופשוט.

  • קולרים נגד אש: דוגמא נוספת היא קולרים נגד אש, מוצר ייעודי המונע התפשטות של אש ועשן דרך מעברי צנרת. אלו הם למעשה חבקים שמותקנים על גבי הצינורות בנקודות שבהן הם חודרים אל תקרת או קיר האש במבנה, וזאת על ידי הברגה. כאשר נוצר חום גבוה עקב שריפה, הקולרים תופחים ומנועים התפשטות ומעבר של אש ועשן לחלקים נוספים של הבניין. ביכולתו של הפס התופס בקולר להתנפח לגודל של פי 8 – 10 מגודלו המקורי, דבר המספק הגנה אפקטיבי לזמן רב. כאן חשוב לבדוק את תווי התקן ואיכות הקולרים בכל פרויקט!

  • וילונות אש ועשן: אחד הפתרונות המתקדמים ביותר עבור סגירת פתחי אש, הפועלים גם במקרי קיצון וכאשר כל הגנה אחרת קורסת, היא וילונות אש ועשן. מדובר בוילונות אמינים ויעילים העומדים בדרישות התקן, אותם מתקינים צוותים מיומנים שלנו בעצה אחת עם האדריכל. ישנם סוגים שונים של וילונות, כגון וילון ניתוב עשן, וילון אקורדיון, וילון אופקי ווילון מעלית. כך לדוגמא, וילון חסין אש ועשן מדגם FC-2 מאפשר להפריד בין אגפי אש סמוכים, עם עמידות של עד ארבע שעות. הוא מגובה במערכת עצמאית המאפשרת לו לתפקד היטב גם כשאי חשמל במבנה, ואפילו אם קורסת מערבת זו או שהרכזת נשרפת, הוילון ייגלל למטה וייצור את מחיצת האש כנדרש.

לפרטים נוספים על מיגון פתחים, לקבלת ייעוץ מקצועי ולהזמנת שירותינו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרומיגון בטלפון 03-9046041.

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.