חומר מעכב בעירה לעץ מחיר

דברים שחשוב לדעת על חומר מעכב בעירה לעץ

חומר מעכב בעירה לעץ כשמו כן הוא, נועד לעכב במידה רבה ככל הניתן את תהליך השריפה של מרכיבי מבנה שונים העשויים מעץ, כדוגמת פרקטים, דקים, קירות, גגות וכדומה. כידוע, העץ הינו חומר גלם דליק הנוטה להישרף במהירות, דבר היוצר מפגע בטיחותי חמור ביותר במבנים המורכבים בחלקם או ברובם מעץ. יחד עם זאת, העץ הינו חומר מועדף בענף הבנייה, ובדגש על הבנייה הקלה, ובהחלט קיים במבנים מגורים כמו גם במבנים מסחריים, בצימרים, במסעדות, בברים וכדומה.

התקנות הקיימות בישראל מחייבות מבנים, לרבות מבני עץ, לעמוד בדרישות וסיווגים שונים לגבי עמידותם ותגובתם לאש. בשלב זה נכנסים לתמונה חומרים מעכבי בעירה לעץ, אשר מונעים ומאיטים בדרכים שונות את ההתרכבות עם החמצן, ואת שרשרת התגובות הכימיות הבאות לאחר מכן ומובילות לשחרור פחמן דו חמצני. כך לדוגמא, ישנו חומר מעכב בעירה לעץ שאותו מיישמים על רכיבי עץ פנימיים וחיצוניים באמצעות התזה והספגה. כמו כן, ישנן לכות שקופות דקורטיביות הפועלות כמעכבות בעירה, וישנם צבעים ייעודיים תופחים המעכבים בעירה.

חומר מעכב בעירה לעץ מחיר

בשוק המקומי ישנם חומרים שונים המשמשים כמעכבי בעירה,  מבית יצרניות שונות, וכמובן שכל ספק ויצרן מציע על חומר מעכב בעירה לעץ מחיר שונה. אבל לא לכולם איכותיות ותועלות שאכן מעכבות בעירה  הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת עמידה  בדרישות תקן 755 הדן בסיווגים של חומרים שונים בהתאם לבדיקות, ובנוסף תקן 921 המפרט אילו סיווגים נדרשים לאילו מרכיבים של המבנה, בהתאם למיקומם וייעודו.

על כן, כאשר קונים ומיישמים מעכב בעירה לעץ יש לבחון האם הוא מתאים לסוגי עץ ספציפיים או לכל סוגי העצים והמוצרים, כגון גגות, לוחות, עץ מלא, MDF, סיבית וכיוצא בזאת. כמו כן, יש לשים לב לאופן היישום האפשרי כגון בלחץ אוויר, טבילה, בהתזה או במברשת. מעבר לכך, יש כמובן להקפיד על כך שהחומר אינו רעיל ועומד בתקנים הבינלאומיים הרלוונטיים.

לפרטים נוספים והכוונה מקצועית

חברתנו המתמחה בתחום מיגון האש הפסיבי, מציעה ללקוחותיה שורה ארוכה של פתרונות מתקדמים, לרבות בכל הקשור למיגון אש למרכיבי עץ, וכן שדרוג סיווג האש של חומרים או ציפויים דליקים על ידי תהליכים שונים. לפרטים נוספים בנושא, לקבלת ייעוץ מקצועי ולהזמנת שירותינו, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם חברת פרומיגון בטלפון 03-9046041.

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.