מיגון פלדה

מיגון קונסטרוקציות פלדה בפני אש

בעידן הטכנולוגיות המתקדמות בתחום הבניה, נעשה שימוש גובר והולך באלמנטי פלדה כחלק אינטגראלי ואף ראשי של שלד הבניין.

אלמנטי הפלדה רגישים ביותר לעליית הטמפרטורה בעת שרפה ועלולים לקרוס חלקם או כולם במידה ויתחממו לטמפרטורה שמעל 550 מעלות צלזיוס.

בכדי לשמור על שלמות המבנה למשך זמן המאפשר את פינוי אוכלוסיית המבנה, מחייבות תקנות התכנון והבניה ליישם מיגון על הפלדה הנושאת. מיגון הפלדה הינו מערכת המעניקה בידוד טרמי לפלדה, בידוד המונע את חשיפתה לחום הלהבות ועקב כך את עלית הטמפרטורה שלה.

מערכות המיגון הפלדה מתחלקות ל- 3 תחומים שונים, כדלקמן:

  • מיגון בצבע ייעודי התופח בחום, (אינטומסנטי) – כגון SHERWIN WILLIAMS.  עם תפיחתו, יעניק הצבע בידוד טרמי וימנע מעבר חום אל שלד הפלדה, דבר אשר ימנע את קריסת האלמנט למשך הזמן הנקוב ועד ל 120 דקות.
    היתרון בצבע הוא חזותו הדקורטיבית המאפשר שמירה על מראה יפה לפלדה הגלויה לעין.
  • מיגון בלוחות ייעודיים – כגון PROMATECT H, חיפוי אלמנטי הפלדה על ידי לוחות עשויים קלציום סיליקט הממגנים ומבודדים את אלמנט הפלדה מחום השרפה. עובי הלוחות יקבע בהתאם לזמן המיגון הנדרש ולסוג פרופילי הפלדה המקבלים את המיגון. מערכת המיגון בלוחות יכולה להעניק הגנה לפלדה עד לכדי 180 דקות. היתרון במיגון הפלדה על ידי לוחות הינו בכך שביצוע זה הינו מהיר במיוחד, לא מצריך המתנה לזמני ייבוש ויישום שכבות ואינו מלכלך.  הגמר הנו נקי ואלגנטי.

מיגון בצמנט מותז – כגון AD TYPE 5, הצמנט המותז הנו מינרל קל משקל בעל יכולות בידוד טרמי גבוהות המוצמד לפלדה על ידי עירבובו בגבס וחומרים משפרי הדבקות וחוזק. מיגון הפלדה על ידי צמנט מותז יעניק חליפת מיגון זולה יחסית לפלדה עד ל 240 דקות. החסרון הקיים לצמנט המותז הוא בהיותו חומר מתפורר, בעל חוזק מכני נמוך במיוחד והנו רגיש למכות. נראות המיגון איננה אטרקטיבית ולאור זאת במקרים רבים מבוצע כיסוי בלוח גבס או דומה לשם הסתרת המיגון.

השארו מחוברים

אם יש לכם שאלה אלינו, או אם אתם רוצים להתעדכן בכל החידושים בתחום,
הרשמו כאן ואנו מבטיחים לשמור על קשר.

מוצרים נוספים

מעכבי בערה

מעכבי בערה

שדרוג סיווג אש לציפויים רצפות תקרות באתרים בהתאמה לת"י 921 ו 755
קרא עוד

איטום ממ"ד

איטום ממ"ד

לפרומיגון צוותים מוסמכים לבצע איטום במרחבים אטומים בהתאם לדרישות פיקוד העורף
קרא עוד

מיגון תעלות

מיגון תעלות

ביצוע עטיפת תעלות בהתאם לדרישות ת"י 1001 ביריעות קרמיות או לוחות תקניים
קרא עוד

איטום מעברים

איטום מעברים

ביצוע איטום מעברים לאש ועשן בקירות ותקרות אש ובתפרי התפשטות
קרא עוד